Vánoce plné super dárků Vám přeje Beruška a její kamarádi.

foto_slider
foto_slider
Letní tábory, školní výlety
foto_slider
zábava pro všechny
foto_slider foto_slider
foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider
pro nejmenší
Pohádkové tábory, výlety, rodinné tábory
KOUZLIT JE SNADNÉ
foto_slider foto_slider foto_slider
pro dobrodruhy
Fantasy
MAGIE JE KOLEM NÁS
foto_slider
foto_slider foto_slider foto_slider
Outdoor
foto_slider
OSTROV ZATRACENÍ
pro milovníky adrenalinu
foto_slider foto_slider foto_slider
pro ty, co se nikdy neleknou
Horor
TEMNÝ LES UKRÝVÁ TAJEMSTVÍ
foto_slider

Vánoce plné super dárků a hlavně pohodičku Vám přeje Beruška a její kamarádi.

Galerie

X

1

LETNÍ TÁBOR 2018

Vedoucí a praktikanti

Jednou z nejdůležitějších věcí na táboře jsou její vedoucí a praktikanti. Nestačí, aby měli pouze hlavu, ruce a nohy, protože to je opravdu málo. Tyto předpoklady splňuje i opičák a to sami určitě uznáte, že ten by vedoucím být nemohl. I když Karle? Ale to je trochu jiný příběh.

Hlavním předpokladem, jak se stát dobrým vedoucím nebo praktikantem, je nadšení pro práci na táboře, rozum tam, kde má být, smysl pro zodpovědnost, dobrý vztah k dětem a samotné předpoklady k dané práci. Pobyt na táboře nelze brát jako brigádu a dělat ji kvůli penězům. Jedná se spíše o dovolenou plnou nevšedních aktivit. Finanční odměna pro vedoucí je spíše symbolická, odměna pro praktikanty je pouze v rovině nezapomenutelných zážitků.

Každý nový vedoucí a praktikant musí projít Beruščím školením, které ho oprávní u nás vykonávat práci praktikanta nebo vedoucího. Po absolvování školení obdrží účastník školení speciální osvědčení, které je platné do té doby, dokud tě Beruška nepovolá na další školení.

Pokud k nám chceš jet jako praktikant (16+), nebo vedoucí (18+) je třeba učinit několik kroků. Nejdříve si vyber z níže uvedených variant, která se tě týká.

Chci jet jako praktikant, vedoucí na Berušku 2017

Pro všechny, kteří už na Berušku jako vedoucí a praktikanti jezdí, nebo ještě nejezdí, ale už mají hotové školení (pro ostatní platí možnosti níže):

  • Krok 1 - Napiš Berušce na mirekberuska@gmail.com kdy můžeš a chceš jet. Vyber více termínů, kdy se ti to hodí, my už si tě někam zařadíme. Pokud jedeš prvně jako praktikant, nehlas se na běh, kde jsi byl minulý rok jako dítě. Nikdo by tě neposlouchal.

  • Krok 2 – Vyčkej na kontakt třetího druhu. Přijde ve chvíli, kdy jej nejméně čekáš, ale bude to stát za to. Možná to ani nepochopíš, že jsi byl kontaktován, ale Beruška to dozajisté vědět bude.

  • Krok 3 – Po kontaktu budeš zařazen do seznamu a to je úplně vše. Proto seznam bedlivě sleduj.

Chci se stát praktikantem

Výborně, už se na tebe těšíme. Nejdříve ale musíš projít naším Základním školením, které tě připraví na práci u nás. Pokud se osvědčíš, nebude ti stát nic v cestě.

  • Krok 1 - Pořádně si přečti, co obnáší Základní školení. Pokud toho nebudeš schopen a nepochopíš, co tím chceme říci, znamená to, že tvé IQ je na úrovni mluvící květiny a ta u nás může dělat pouze dekoraci. Pokud ti je vše jasné, postup k druhému kroku.

  • Krok 2 – Objednej si místo na Základním školení = tábor pro náctileté. Pokud nenajdeš kde, znamená to, že jsi stránkově dezorientovaný a nemůžeš tedy sám chodit po lese, což je u nás problém. Lepší tedy pro tebe bude přihlásit se na brigádu do supermarketu.

  • Krok 3 – Přijeď na školení.

Chci se stát vedoucím

Paráda. Tady to bude trochu komplikovanější. protože jsou celkem dvě možnosti (na někoho je i jedna možnost moc):

1) Už jsem byl na Berušce jako praktikant a teď už chci být vedoucím:
  • Stačí projít naším Doškolením, kde se seznámíš, jaký je rozdíl mezi prací praktikanta a vedoucího.
2) Na Berušce jsem nebyl jako praktikant a chci jet hned jako vedoucí (věk 18+):
  • Pokud nemáš pedagogiké vzdělání nebo nemáš delší praxi s prací u dětí, platí pro tebe všechno, co pro nové praktikanty - je třeba projít Základním školením. Postupuj tedy jako oni a rádi tě u nás uvidíme.
  • Pokud máš pedagogické vzdělání nebo máš praxi s prací u dětí, stačí projít naším Doškolením, kde se seznámíš se vším, co se u nás děje.

Facebook

Youtube

Zajímavé odkazy

katalog
lanáč
skiareal
sportik