foto_slider
Letní tábory, školní výlety
foto_slider
zábava pro všechny
foto_slider foto_slider
foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider foto_slider
pro nejmenší
Pohádkové tábory, výlety, rodinné tábory
KOUZLIT JE SNADNÉ
foto_slider foto_slider foto_slider
pro dobrodruhy
Fantasy
MAGIE JE KOLEM NÁS
foto_slider
foto_slider foto_slider foto_slider
Outdoor
foto_slider
OSTROV ZATRACENÍ
pro milovníky adrenalinu
foto_slider foto_slider foto_slider
pro ty, co se nikdy neleknou
Horor
TEMNÝ LES UKRÝVÁ TAJEMSTVÍ
foto_slider

LETNÍ TÁBORY 2019

Vedoucí a praktikanti

Jednou z nejdůležitějších věcí na táboře jsou její vedoucí a praktikanti. Nestačí, aby měli pouze hlavu, ruce a nohy, protože to je opravdu málo. Tyto předpoklady splňuje i opičák a to sami určitě uznáte, že ten by vedoucím být nemohl. I když Karle? Ale to je trochu jiný příběh.

Hlavním předpokladem, jak se stát dobrým vedoucím nebo praktikantem, je nadšení pro práci na táboře, rozum tam, kde má být, smysl pro zodpovědnost, dobrý vztah k dětem a samotné předpoklady k dané práci. Pobyt na táboře nelze brát jako brigádu a dělat ji kvůli penězům. Jedná se spíše o dovolenou plnou nevšedních aktivit. Finanční odměna pro vedoucí je spíše symbolická, odměna pro praktikanty je pouze v rovině nezapomenutelných zážitků.

Každý nový vedoucí a praktikant musí projít Beruščím školením, které ho oprávní u nás vykonávat práci praktikanta nebo vedoucího.

Pokud k nám chceš jet jako praktikant, musí ti být v době tábora minimálně 16 let. Pokud chceš být vedoucím, musí ti být v době tábora více jak 18 let.

A jdeme na to. Nejdříve si vyber z níže uvedených variant, která se tě týká.

Chci jet jako praktikant, vedoucí na letní tábor Beruška

Pro všechny, kteří už na Berušku jako vedoucí a praktikanti jezdí, nebo ještě nejezdí, ale už mají hotové školení (pro ostatní platí možnosti níže):

  • Krok 1 - Pokud ještě nejsi v Beruščí databázi, zaregistruj se.
  • Krok 2 - Přihlas se a vyplň, na který z běhů chceš jet. Vyber více termínů, kdy se ti to hodí, my už si tě někam zařadíme. Pokud jedeš prvně jako praktikant, nehlas se na běh, kde jsi byl minulý rok jako dítě. Nikdo by tě neposlouchal.
  • Krok 3 – Pokud vše uděláš správně, budeš zařazen do seznamu a to je úplně vše. Proto seznam bedlivě sleduj.

Chci se stát praktikantem

Výborně, už se na tebe těšíme. Nejdříve ale musíš projít naším Základním školením, které tě připraví na práci u nás. Pokud se osvědčíš, nebude ti stát nic v cestě.

  • Krok 1 - Pořádně si přečti, co obnáší Základní školení. Pokud toho nebudeš schopen a nepochopíš, co tím chceme říci, znamená to, že tvé IQ je na úrovni mluvící květiny a ta u nás může dělat pouze dekoraci. Pokud ti je vše jasné, postup k druhému kroku.
  • Krok 2 – Objednej si místo na Základním školení. Pokud nenajdeš kde, znamená to, že jsi stránkově dezorientovaný a nemůžeš tedy sám chodit po lese, což je u nás problém. Lepší tedy pro tebe bude přihlásit se na brigádu do supermarketu.
  • Krok 3 – Přijeď na školení.

Chci se stát vedoucím

Paráda. Tady to bude trochu komplikovanější. protože jsou celkem dvě možnosti (na někoho je i jedna možnost moc):

1) Už jsem byl na Berušce jako praktikant a teď už chci být vedoucím:
  • Stačí tento nesmělý požadavek napsat po přihlášení (pokud jsi již zaregistrován) do infa pro Berušku a vyčkat, co se stane.
2) Na Berušce jsem nebyl jako praktikant a chci jet hned jako vedoucí (věk 18+):
  • Musíš projít naším Základním školením, které tě připraví na práci u nás. Pokud se osvědčíš, nebude ti stát nic v cestě.

Zajímavé odkazy

katalog
lanáč
skiareal
sportik