Rodinnný pohádkový tábor pro děti a jejich rodiče

Pokud máte rádi pohádky všeho druhu, stačí navštívit Beruščí pohádkové království. Tam potkáte spoustu nových kamarádů, se kterými prožije velkou legraci.

Myška Pavlínka aneb Tajemství loutkového divadla

Za sedmero rybníky, za třemi kopci a pod jedním opravdu velkým smrkem v Beruščím pohádkovém království posedává několik prapodivných bytostí. V žádném případě nejde o člověčinu, ale o tvory tak trochu kouzelné. Roztomilé prasátko Chrochtáček, jehož největší zálibou je dovádění s kamarády, poněkud popletený medvěd Brumbác, který ovládá krasokouzla (myslí si to tedy jen on sám), vášnivá ochránkyně přírody veverka Breberka, která zaútočí obří šiškou na každého, kdo dělá v lese nepořádek, želva Bulva, která je tak pomalá, že pro ni nemá smysl ani nikam chodit a opičák Mungobubobuba, který je naprosto šílený. Čas od času se k nim přidají i další kamarádi, ale ono s nimi vydržet není opravdu jednoduché. Když totiž něco vymyslí, tak si můžete být jisti, že to nedopadne dobře.

To se například jednou rozhodli, že postaví tak velkého sněhuláka, díky kterému dosáhnou až na mraky a na nich se pak povozí. No a jak to dopadlo? Hádáte dobře, byla to hotová katastrofa. Když se pokusili udělat pomocí kouzel a čar první sněhuláččí kouli, všichni se do ní tak zamotali, že museli počkat až do jara, až roztaje, aby se dostali ven. A to si pište, že pak měli pěkně namrzlé tlapky. To je ale neodradilo. Jednou zase vymysleli, že přemalují celý les na žluto. Proč? To se mě neptejte. A jak to dopadlo? Žlutí skončili jen oni a vypadali jako obří kuřata.

Dost ale o jejich příhodách. Stalo se totiž něco obzvlášť prapodivného. Všichni zmizeli. Je teda fakt, že se většině ulevilo, ale na druhou stranu všem moc chybí, protože byli tuze roztomilí a byla s nimi velká legrace. Naposledy je viděla čarodějnice Bábrlinka, od které vyzvídali, jestli nezná nějaké kouzlo na barevné a voňavé prdy. Jo, čtete dobře, barevné a voňavé prdy. Koho by todle napadlo. Řekla jim, že žádné takové kouzlo nezná a ať zkusí vypít odvar z Ropušníku, že je pak takové nápady přejdou. Z nepořízenou tedy odešli. Želva Bulva tam teda nebyla, protože byla prý někde na cestě. Bábrlinka ale při jejich odchodu zaslechla něco o nějakém divadélku.

Zajímavé ale je, že v ten den, co zmizeli, se staly další dvě prapodivné věci. Jednak se v lese z ničeho nic objevila velká červená opona a co je ještě záhadnější, Beruščí království má od toho dne nového obyvatele, myšku Pavlínku. Našli ji dva čarodějové, jak spinká nedaleko od opony. Když je uviděla, pískla, zavrtěla ocáskem a zmizela v myší noře. Od té doby uplynulo mnoho dní a byla spatřena na mnohých místech. Nikdo ale o ní nic zatím nezjistil. Kdo je myška Pavlínka, kam zmizeli naši kamarádi a proč se v lese objevila velká červená opona?

Jestli chcete, můžete se s námi pokusit odhalit tato tajemství!!! Stačí jen v létě nasednout do nějakého přemisťovadla, přijet za sedmero rybníků, za tři kopce a tam někde na Vás bude čekat čaroděj Bělovous, který byl pověřen najít ztracené kamarády a odhalit tajemství myšky Pavlínky a červené opony. Věříme, že s Vaší pomocí vše dopadne tak, jak má. Jako ostatně vždy. Těšíme se na Vás.

pohadka

Galerie tábory

Hlavní pohádkový program

 • Tajemství myšky Pavlínky: za pomoci čaroděje Bělovouse se pokusíme odhalit jedno velké tajemství a najít ztracené kamarády
 • Setkání s bytostmi Beruščího pohádkové království: myška Pavlínka, želva Bulva, Chrochtáček, Brumbác, Křemílek, Vochomůrka, Rákosníček, loupežníci...
 • Kouzlení a čarování: základy kouzel a čárů, zneviditelnění se, kouzla lásky ...
 • Každodenní pohádková hra: výpravy do Beruščího pohádkového království
 • Loutkové divadlo: pohádka s překvapením
 • Duchařská diskotéka: mírně strašidlácká a hodně šílená diskotéka, na kterou je vstup v civilu zakázán!
 • Veselé barvičky: blok zajímavých a netradičních výtvarných činností
 • Lanové centrum: Minilanáček, Beruščí okruh, Bláznova lanovka

Doprovodný program pro rodiče

pohadka
  • Lanové centrum: Tarzanova stezka, Skok do neznáma, Nebeská procházka
  • Poklad Hugučatů: pokladová hra, pradávný poklad kmene Hugučata, který je ukryt na Ostrově zatracení
  • Paintball: bojovky na paintballovém hřišti pro zájemce

Doprovodný program

pohadka

V této části programu nás čeká střelnice, sumosouboje, letní kino, stolní hry, hlavolamy, x-box ... Všechny programy jsou připraveny tak, abyste se při nich plně vyřádili. Dále budeme opékat buřty, číst si strašidlácké příběhy, hrát hry na louce a v lese, koupat se v bazénu nebo v nedalekém přírodním koupališti …

Videa

Zajímavé odkazy

Copyright©2016 CK Beruška