zoo

Galerie centrum

Minizoo

Minizoo v provozu pouze během letních táborů.

Tábor Beruška má svou minizoo, která se neustále rozšiřuje a bydlí v ní spousta zvířecích kamarádů, o které se děti starají a dozví se o jejich chovu spoustu zajímavých věcí.

Kdysi dávno se ten fousatej pan učitel (ano, to je ten, co se chopil hrabiček) rozhodl, že je třeba ukázat dětem také zázraky z živočišné říše, a proto založil Beruščí zoo. Z původního plánu chovat dinosaury sešlo, protože díky mladému ( a dnes již také fousatému učiteli ) neměl ten první učitel dost potravy pro dinosaury. Mladší zabezpečil lezení tak, že nikdo nikdy nespadne, a tak by stejně nebylo ty dinosaury čím živit. Taky jsme se začali bát, že mají moc veliké nožky, které jsou schopné rozšlápnout nejen chatku, ale i naše automobily, a to by byla vážně škoda.

Rozhodli jsme se tedy chovat něco menšího, s čím by si i děti mohly hrát. Postavili jsme klece a zdálo se, že slon africký a tygr se dvěma orly je dobrá volba. Slon ale nedodržoval budíček a večerku a stále troubil a troubil. Tygra se bály kuchařky, protože pořád loudil zbytky masa z kuchyně, a když žádné maso po dětech nezbylo ( co bylo skoro pořád ), mlsně se díval na kuchařky. Dva orli zase byli zalezlí pořád v budce, protože jsme jim jednou půjčili o poledním klidu pexeso, které si tak oblíbili, že je už nikdy nikdo neviděl lítat, protože drželi v křídlech kartičky z pexesa. Po poradě jsme se rozhodli poslat slona do Filharmonie hl. města Praha ( onemocněl jim hráč na bassbombardon ), tygra zaměstnali jako hlídače v masokombinátu a oba orli odletěli okroužkovaní ( se znakem Berušky ) do Las Pegas na turnaj v pexesu o 100 milionů dolarů ( snad nám z výhry alespoň něco pošlou, za tu péči, co jsme jim věnovali ).

Fousatý pan učitel( s hrabičkami) připravil po poradě s věhlasnými přírodovědci novou koncepci rozvoje zoo. Ukázal jí tomu mladšímu (taky fousatému učiteli) a ten biolog povídal, že to jsou samé myši. Ale to není pravda, protože pro něj je myš i kapr. Ze zoo se stala minizoo, která se specializuje na malá, ale moc roztomilá zvířátka. V současné době chová naše zoo asi 280 kusů zvířat všech živočišných druhů. Návštěvníci si u brány zoo zdarma vypůjčí lupu, protože některé druhy živočichů jsou přímo mikroskopické. Když jsou skvělé povětrnostní a světelné podmínky, můžeme v areálu pozorovat lupou asi 196 druhů zvěře. Bez lupy můžeme ve výběhu pozorovat Kulíška, Elišku a Julinku - vzácné druhy morčat domácích (to je místo slona - oni netroubí, jen pískají), místo orlů máme ve voliéře andulky a korely ( pexeso jim už nepůjčujeme), v teráriích se prohánějí osmáci degu (ti jsou místo tygra a kuchařky se jich jenom štítí). Máme i nějaké křečky a pískomily (ty máme navíc, aby zoo byla dost rozsáhlá). V podmořském pavilonu máme asi 60 rybiček ( Kláru, Janu, Bertu, Jarušku, Martinku, dvojčata Hanku a Ivanku, trojčata Elinku, Alenku a Barborku, Romanku, Petrušku atd.).

V souladu s moderními trendy jsme vybudovali lesní safari. Volně v areálu chováme brhlíky, pěnkavy, datly, kuny, veverky, užovky, žáby, ježky, brouky, žížaly a jinou havěť.

Informace pro ochránce přírody:

Všechna zvířátka dostávají u nás jen zdravou a vyváženou stravu plnou vitamínů a minerálů bez chemických a konzervačních činidel. Mají pravidelný pohyb a je o ně s láskou pečováno.

Ředitel ZOO: Kamil (s hrabičkami)
Ošetřovatelé: Venda, Vojta, Fanda
Sponzor: Mirek (kdysi mladý)
Kontakt: ck.beruska@tiscali.cz, tel: 603754792

Zajímavé odkazy

Copyright©2016 CK Beruška