Lanové centrum

V roce 2011 bylo na Berušce otevřeno lanové centrum. Za první rok své existence prolezlo překážky v korunách stromů více jak 1000 lidí a jiných tvorů. Každopádně dobrým zjištěním je to, že spadl pouze jeden plyšový medvídek, který doprovázel jednoho z malých Tarzanů.

Základem Beruščího lanového centra jsou dvě lanové cesty - Beruščí okruh a Tarzanova stezka. Beruščí okruh je méně náročný a nachází se ve výšce 2 metrů. Naproti tomu překážky Tarzanovy stezky jsou ve výšce od 10 do 15 metrů a jsou určeny jen pro ty nejodvážnější. Jediné nebezpečí, které na Tarzanově stezce hrozí, jsou dotěrné veverky, které by si chtěly neustále povídat. Každopádně, každý lezec je vybaven odpuzovačem veverek a je jen na něm, jestli jim dovolí se přiblížit.

V našem lanovém centru zažijete mnoho zábavy. Těšíme se na Vás.

Lanové okruhy

lanac

Tarzanova stezka

Překonání překážek na Tarzanovbě stezce ve výšce od 10 do 15 metrů chce už opravdu kus odvahy. Naleznete zde 2 okruhy. Krátký modrý o 7 překážkách a dlouhý černý s 20 překážkami. Průměrný čas na zdolání překážek černého okruhu je kolem 30 minut. Procházka v korunách stromů je velkým zážitkem pro milovníky lezeckých aktivit, veverek, kukaček a jiných tvorů žijících v korunách stromů.

lanac

Beruščí okruh

Beruščí okruh je tvořen třemi cestami. Modrá cesta je tvořena 11 překážkami a zvládne ji snad úplně každý. Pokud tedy máte šikovného psa, klidně ho vezměte s sebou. Červená cesta je o něco náročnější a je tvořena 16 překážkami. Tam už bych si psa nebral. Černá cesta je nejnáročnější a tvoří ji 19 překážek. Tato cesta je ideální průpravou pro ty, kteří chtějí na Tarzanovu stezku. Na Beruščím okruhu naleznete pavoučí síť, opičí liány, provazový most, létající plošinky a spoustu dalších překážek. Pro ty nejmenší jsou připraveny speciální plošinky, které jim umožňují bezpečné přejišťování.

Adrenalinové atrakce

lanac

Bláznova lanovka

Nejdříve krok do prázdna a pak čím dál rychlejší jízda. A co brzda? Není. Jen obří matrace na síti, která Vás zastaví. Pracovní název této překážky byl MOUCHA V PAVUČINĚ. Hlavně nepřemýšlejte o tom, co se stane, když se do matrace netrefíte...

lanac

Skok do neznáma

Tři, dva, jedna a nic. Většinou to chce několikrát zopakovat, než se jedinec odhodlá skočit z plošiny ve výšce 12 metrů. Pak už se stačí chytit jen hrazdičky a je to ok. No a když se nechytíte, tak pak uvidíte, jestli až k zemi doletíte. Naštěsí je připraven jistič, který vás zachytí.

lanac

Andělská procházka

Nejříve vás čeká výstup po vzrostlém stromě do 27 metrů. Jakmile budete nahoře, vydáte se na 30 metrovou procházku po tenkém laně, která Vás dovede k místu, odkud se budete moci spustit. Hloubka, která pod Vámi bude, a pohyblivost překážky učiní tuto procházku nezapomenutelnou. Jekot je u této překážky doporučován.

Traverzy

lanac

Čertova stěna

Klasická lezecká stěna s pekelnými motivy vhodná pro každého. Pomocí chytů se dostanete až do výšky 12 metrů. Pokud ale trpíte strachem z čertů, raději doporučujeme lézt z druhé strany. Sice tam nejsou žádné chyty, ale vyhnete se tak pekelnému děsu.

lanac

Vyhlídka

Lezení po stromech odedávna láká spoustu dobrodruhů. Mnoho z nás už ale nemá možnost si takové lezení bezpečně vyzkoušet. Proto jsme připravili vyhlídku ve výšce 25 metrů ve špici vzrostlého stromu. Stačí si tam jen vylézt. Celá cesta vzhůru je zajištěna speciálním lanem s jistícími oky.

Videa

Zajímavé odkazy

Copyright©2016 CK Beruška